A 2026/2027. tanévre történő beiratkozással kapcsolatos információk

Tisztelt Szülők!
Kedves leendő Diákjaink!

Ismételten gratulálunk a sikeres felvételi vizsgához!
A 2026/2027. tanévre történő beiratkozással kapcsolatban az alábbi információkat közöljük:

A 2026. szeptemberében induló osztályaink osztályfőnökei
2026.06.10-én, 17:00-kor szülői értekezleteket fognak tartani gimnáziumunkban.

Beiratkozásra vonatkozó információk:

A nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45/A. §-a leírja, hogy a középfokú iskolába történő beiratkozáskor be kell mutatni a személyazonosító igazolványt, valamint az általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványt.
A rendeletben meghatározottak alapján a középfokú intézménybe történő beiratkozáskor a
SZEMÉLYES MEGJELENÉS KÖTELEZŐ.

Felhívjuk figyelmüket, hogy a a beiratkozáshoz – szinte minden esetben-  mindkét szülő hozzájárulása szükséges:
Ptk. 4:175. § [Közösen gyakorolt szülői felügyeleti jogok]

(1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.

(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek tekintendő a kiskorú gyermek nevének meghatározása és megváltoztatása, a szülőjével azonos lakóhelyén kívüli tartózkodási helyének, huzamos időtartamú vagy letelepedés céljából történő külföldi tartózkodási helyének kijelölése, állampolgárságának megváltoztatása és iskolájának, életpályájának megválasztása.

A beiratkozás időpontjai:
2026.06.25. (csütörtök) 8.00-12.00 – 9.UTE

2026.06.25. (csütörtök) 12.00-16.00 – 9.B
2026.06.26. (péntek) 8.00-11.00 – 9.Á
2026.06.26. (péntek) 11.00-14.00 – 9.M
2026.06.26. (péntek 14.00-16.00 – 9.D

A személyes beiratkozásra a szülői levélben, illetve a szülői értekezleten felsoroltakat
szükséges magukkal hozniuk.

Továbbá felhívjuk szíves figyelmüket az Nkt. 72. § (1a) bekezdésében foglaltakra:
„A szülő kötelezettsége, hogy a nevelési-oktatási intézménnyel óvodai vagy tanulói jogviszonyban álló, cselekvőképtelen vagy korlátozottan cselekvőképes, fokozott kockázatú allergiás betegséggel diagnosztizált gyermeke fokozott figyelmet igénylő egészségi állapotáról és a megteendő sürgősségi intézkedésekről
a) a beiratkozással egyidejűleg, vagy
b) a diagnózis ismertté válását követően haladéktalanul tájékoztassa a nevelési-oktatási intézményt
továbbá köteles gondoskodni arról, hogy az életmentő gyógyszert a gyermek, tanuló mindig tartsa magánál.”

Teendők a beiratkozás előtt:

Az e-Ügyintézés felületén 2026. június 17. és 2026. június 26. közötti időszakban
lesz lehetősége a szülőknek vagy más törvényes képviselőknek, hogy

gyermekeik adatait ELŐZETESEN, ONLINE módon beküldjék a középiskolába
a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével.

A szülők/törvényes képviselők csak azon intézményben találják meg gyermekük adatait, ahová a gyermek felvételt nyert.
A beiratkozáskor történő személyes megjelenéskor az eredeti, aláírt példányokat a szülő/törvényes képviselő magával tudja vinni a középfokú intézménybe.

Felhasználói útmutató
Beiratkozás Tankerületi Központ fenntartásában működő középfokú intézménybe