Májusban három csoport is (10.Á, 10.M és 11.Természettudományi csoport) ellátogatott az FKF Szemléletformálási és Újrahasználati Központba.
A tanulók betekintést nyerhettek abba, hogy hogyan valósul meg a fővárosban a korszerű hulladékgazdálkodás, valamint láthatták, hogy az FKF támogatja a környezet védelmét, a környezettudatos gondolkodás és magatartás elterjesztését is. A tanulók betekintést nyerhettek a szervezet működésébe, megláthatták a szelektív hulladékgyűjtés jelentőségét, az újrahasznosítási folyamatokról is konkrétabb, gyakorlatiasabb képet kaphattak. Megismerhették, hogyan és milyen gigászi mennyiségekkel dolgozik a fővárosi szemétégető, hogyan gyűjtik be, égetik el a szemetet és milyen eljárásokkal szűrik meg a füstöt. A fiatalokat körbevezették a szelektív hulladékgyűjtő udvarban is, ahol tájékoztatást kaphattak a a külünféle konténerek tartalmáról, az gyűjtés folyamatáról és szabályairól is. A foglalkozás végén az „újrabolt”-tal is megismerkedhettek a tanulók. Ebben a „boltban” a már megunt, vagy feleslegessé vált, ugyanakkor mások számára még használható tárgyak találhatnak új otthonra. A cél az átvett tárgyak minél nagyobb arányban való visszajuttatása a lakossághoz, ezzel a hulladékkeletkezés csökkentése, az újrahasználati arány növelése.
A SZÚK a társadalmi felelősségvállalás jegyében a felnőtt lakosság mellett a fiatalok szemléletformálásában is szerepet vállal. Képzett munkatársaik játékos, interaktív foglalkozások, tanórák keretében ismertetik meg az érdeklődőkkel a szelektív hulladékgyűjtést, komposztálást, valamint a BKM Nonprofit Zrt. által ellátott hulladékgazdálkodási és köztisztasági feladatokat.
Rendkívül hasznos és tanulságos volt a Szemléletformálási és Újrahasználati Központban tett látogatás, köszönjük Liszonyi-Legény Eszter tanárnő szervező munkáját!