Hősök Tere Alapítvány tréningek a gimnáziumban

Hős Iskola program

A héten négy osztályban is (9.UTE, 9.DN, 10.B, 10.DN) tartottak foglalkozásokat a Hősök Tere Alapítvány trénerei, Fejes-Martinez Kriszta és Prohászka Szandra.
A „Tanulj meg fejlődni” és az „Állj ki másokért” témájú tréningek sokat adtak diákjainknak, segítik őket egyre magasabb szintre lépni az önismereti és a személyiségfejlődési úton. A „Tanulj meg fejlődni” (growth mindset) tréningen a fiatalok tudatosíthatják, hogy mi gátolja őket a fejlődésben, hol és miért akadnak el. Segít, hogy elfogadjuk a hibázást, mert a hibáinkból tanulhatunk. Segít abban is, hogy hogyan kezeljék a tanulók, sportolók a kudarcokat, sikereket, hogyan adjanak építő, fejlődést támogató visszajelzéseket. Végigveszik, mennyit számít a tudásban/tanulásban az erőfeszítés, és mennyit a tehetség és hogy hogyan változtathatnak a gondolkodásukon mindezekkel kapcsolatban.
Az „Állj ki másokért!” (bámészkodó hatás) tréningen azt a kérdést boncolgatják, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy bár látjuk, ha valaki segítségre szorul, sokszor mégsem teszünk semmit? És a körülöttünk lévők miért cselekednek ugyanígy, miért bámészkodunk cselekvés helyett? A foglalkozáson a háttérben megbújó mechanizmusokat ismerhetik meg a tanulók, és a hasznos tippeket kapnak, hogyan győzhetik le ezeket a mentális akadályokat.

Köszönjük Liszonyi-Legény Eszter tanárnő szervező munkáját!