Bródys sikerek a Nádas József szavalóversenyen

A Könyves Kálmán Gimnázium március 25-én rendezte meg a 28. Nádas József Szavalóversenyt, mely az intézmény egykori tanárának állít emléket.
A kerület több iskolája is részt vett a megmérettetésen, ahol minden versenyző két verssel indulhatott. Az első körben a diákoknak egy Trianonról szóló verset kellett előadniuk, a második körben pedig egy magyar alkotó szabadon választott költeményének elszavalásával bizonyíthatták tehetségüket.
Az Újpesti Bródy Imre Gimnáziumot három tanuló képviselte: Heim Vivien (10.DN), Decsi Milán (10.DN) és Berecz Kristóf Uwe (11.DÁ).
A zsűri két kategóriában értékelte a produkciókat: 13-15 évesek korcsoportja valamint a 16-18 évesek korcsoportja. Ez utóbbi kategóriában a két legelőkelőbb helyezést iskolánk diákjai szerezték meg.
Első helyen végzett Berecz Kristóf Uwe (aki egy éve Kazinczy-díjat is nyert), második lett Decsi Milán.
Tanulóinkat Sütőné Seres Adrienn tanárnő készítet fel a versenyre.

Az elért eredményekhez szívből gratulálunk, és további szép sikereket kívánunk!