Tankerületi elismerés

Kedves Pedagógus Kollégák!

2019. szeptember 1-jén egy szokványos tanévet indítottunk el, és 2020. június 15-én egy minden képzeletünket felülmúló tanévet zártunk le. Nincs közöttünk egyetlen Kolléga sem, akinek pályafutás alatt hasonló kihívásokkal kellett volna megküzdenie, melyek fenekestül forgatták fel egész eddigi életünket, és az oktatás eddig ismert menetét. Éppen ezért nem rendelkeztünk korábbi tapasztalatokkal arról, hogy az iskolák bezárása után hogyan lehet tanító és tanítvány személyes kapcsolatát nélkülözve megoldani a tanév folytatását, a tanterem nélküli digitális munkarend elindítását, biztosítani diákjaink számára a tanév sikeres befejezését.
Önök, Pedagógusok azzal szembesültek, hogy az eddigi használt tanterveket, munkafüzeteket és számonkérési formákat felváltva új képzési tervet állítsanak fel. Ahelyett, hogy kitört volna a pánik, ennél valami jóval felemelobb következett: példaértéku összefogás és helytállás jött létre a tanítványokért!
Mindannyian – rendkívül rugalmasan, kötelességtudóan és lelkiismeretesen–azonnal megkezdték a jelentosen megváltozott körülményeknek megfelelo digitális kapcsolatfelvételt tanítványaikkal, ezt követoen pedig a távoktatást, Ennek az oktatási formának a bevezetése rendkívül sok többletfeladatot jelentett Önöknek, mert a digitális anyagok készítése és a diákok által visszaküldött feladatok rendszeres értékelése megnövelte terheiket. De megfeleltek ezeknek az elvárásoknak!
A digitális kommunikációban való jártasság fejlesztése, a tanulók hatékony foglalkoztatása, a tananyag új módszerekkel történo átadása kezdetben sokuk számára okozott több-kevesebb fejtörést, ugyanakkor a folyamat törvényszeruen vezet kommunikációs kultúrájuk, digitális jártasságuk nagymértéku emelkedéséhez. A szükséghelyzetben bevezetett távoktatás pedig éppen azoknak a korszeru oktatási módszereknek az elsajátításában, bevezetésében lesz az oktatás segítségére, amelyeket a módosított Nemzeti alaptanterv kívánatosnak tart: az egyéni tanulási utak, az aktív tanulás, a tanulói együttmuködésen alapuló módszerek elterjesztése és a digitális technológiával támogatott oktatási módszerek bevezetése.
Ahogyan azt mondani szokás: minden rosszban van valami jó!
A tavaszi érettségi vizsgák zökkenomentes lebonyolítása, az általános iskolák és a gimnáziumok végzos tanulóinak méltó módon történo elbúcsúztatása szintén rendkívüli kihívást jelentett a tantestületek számára. Köszönettel tartozom az Intézményvezetoknek és a Kollégáknak a jól szervezett, professzionális együttmuködésért, a rendkívüli ballagás ünnepélyes, bensoséges hangulatú megvalósításáért.
Bízom benne, hogy a távoktatás során felhalmozódott pozitív tapasztalataikat szeptembertol hasznosítani fogják, megtalálják az egészséges egyensúlyt a digitális és a hagyományos eszközök és módszerek alkalmazása között; de szükség lesz a közvetlen tanár – diák viszony visszahozására és a közösségépítésre. Kérem, hogy fogadják szeretettel az Észak – Budapesti Tankerületi Központ elismero oklevelét a rendkívüli körülmények között végzett kiemelkedo munkájukért, helytállásukért.

A nyári szünetre kellemes feltöltodést, jó pihenést kívánok minden kedves Kollégának!

Budapest, 2020. június 5.

Tamás Ilona
Tankerületi igazgató