Dráma osztály
Az Újpesti Bródy Imre Gimnázium és Általános Iskola dráma osztályába azokat a diákokat várjuk, akik nyitottak a drámajáték, a színház, az önkifejezés és a személyiségfejlesztés iránt.
Felvételt nyert tanulóink a gimnáziumi tanórák mellett drámajáték, beszédtechnika, színháztörténet órákon vesznek majd részt.
A tagozat célja, hogy a drámapedagógia módszere által megvalósulhasson az élményközpontú tanítás és tanulás. Fontosnak tartjuk, hogy fejlődjön a diákok alkotó- és befogadókészsége, valamint a művészeti és esztétikai értékek iránti fogékonysága. A drámások minden tanév végén egy vizsgaelőadást mutatnak be a tagozaton tanuló diáktársaiknak, tanáraiknak, szüleiknek. A nyilvános előadások remek alkalmat teremtenek arra, hogy nyomon kövessük a tanulók előadóképességének, beszédtechnikájának, mozgáskultúrájának fejlődését.
Fontos azonban megjegyezni, hogy az iskolánkban folyó munkára nem színészképzésként tekintünk.
Azt valljuk, hogy a dráma tagozat olyan képességeket fejleszt, melyek az élet bármely területén kiválóan hasznosíthatók: magabiztos fellépés, jó kommunikációs készség, talpraesettség, kreativitás, gyors problémamegoldó képesség, tolerancia, rugalmasság. Tanítványaink rendszeresen szerepelnek kerületi, fővárosi és országos szavalóversenyeken, az Országos Diákszínjátszó Fesztiválon. A csoportos színházlátogatások, kulisszajárások, nyilvános próbákon való részvétel, színházi nevelési foglalkozások is részei a mindennapjainknak. A szórakozáson, kikapcsolódáson túl ezek az alkalmak növelik a tanulók elhivatottságát a dráma, a színház, a színjátszás iránt, ha ezen a területen szeretnének továbbtanulni.
Két éve az Újpesti Önkormányzattal együttműködve megalakult a Felhőn Szállók Pódium, ahol gimnáziumunk dráma tagozatos növendékei úgynevezett rendhagyó osztályfőnöki órák keretében olyan darabokat mutatnak be ingyenesen újpesti középiskolásoknak, melyek jellemzően ennek a korosztálynak a problémáit helyezik fókuszba. Az előadások előtt vagy után a gyermekvédelemben dolgozó szakemberek bevonásával egy feldolgozó beszélgetésre kerül sor, melyet aztán a kísérő pedagógusokkal, osztályfőnökökkel, iskolapszichológussal, szociális segítőkkel az iskolában is folytathatnak. Az elmúlt évben ezzel a programmal elnyertük a Magyarország Legjobb Önkormányzati Gyakorlata címet, amelyre nagyon büszkék vagyunk.
A drámás munkát színesíti a média tagozattal való együttműködésünk is, melynek során izgalmas, kreatív munkák születnek évről évre. Drámásaink szerepelnek a médiások videós projektfeladataiban, versvideókat készítenek, melyekből a legjobbakat bemutattuk az előző tanév során rendezett Látás mozgásban című kiállításunkon a belvárosi Deák17 Galériában.
Arany János – Tetemre hívás
Előadja: Kolozsi Dorka
Petőfi Sándor – Az őrült
Előadja: Kovács Petra
Az M.S. Mester Alapítvány – amely szülői hozzájárulásokból és az SZJA 1%-os felajánlásokból gazdálkodik – vállalja, hogy a média és dráma szaktanárok együttműködésével kulturális eseményeket, fesztiválokat szervez, támogatja a diákokat mindenkori alkotómunkájában és egyéni pályázataiban, ugyanakkor a technikai eszközpark fejlesztéséhez is hozzájárul.