Wunderbar Fesztivál a Bródyban

2022. április 1-én az Újpesti Bródy Imre Gimnázium német tagozatos diákjai is csatlakoztak a Wunderbar Fesztivál eseményeihez, melynek célja a német nyelv népszerűsítése volt. A „Jugendliche aus Deutschland” projekt keretében német tagozatos diákjainkat meglátogatta Schilan Stache, az Andrássy Egyetem mesterszakos hallgatója. A találkozó elején a diáklány saját élményeivel fűszerezve mutatta be a diákoknak a német szövetségi tartományokat, majd egy quiz segítségével próbálta tudatosítani az elhangzott információkat. A találkozó második részében a diákok kérdezgették a diáklányt az életéről, a hobbijairól, a tanulmányairól, távlati terveiről, majd ők is válaszoltak Schilan kérdéseire. A találkozó vége is tartogatott meglepetéseket: a diákok német nyelvű társasjátékokkal játszhattak. A találkozón a tanulók próbára tehették német nyelvtudásukat, ezért reméljük, hogy ez az esemény hozzájárul a tanulók nyelvtanulási motivációjának növeléséhez.

Köszönjük Ilnicki Katalin tanárnő szervezőmunkáját!